تابناک مرکزی: سرپرست اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: ذرات معلق هوای اراک در روز بیستم دی ماه فراتر از حد مجاز بوده و هوای این شهر در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
کد خبر: ۵۵۰۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶ 10 January 2018

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از مهر، رضا میرزایی اظهار داشت: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، روز چهارشنبه بیستم دی ماه، ۳۷میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که فراتر از حدمجاز است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: حد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوا، ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر اراک اعلام می شود.

وی خاطرنشان ساخت: شهر اراک از ابتدای امسال تاکنون ۵۳ روز را با وضعیت هوای ناسالم پشت سر گذاشته و امروز پنجاه و چهارمین روز آلوده سال جاری است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، شرایطی است که برای کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان بار بوده و این افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.

میرزایی عنوان کرد: بیشترین تعداد روزهای ناسالم شهر اراک از ابتدای سال جاری تاکنون مربوط به شهریورماه بوده به میزان هشت روز و کمترین روزهای ناسالم نیز در خرداد ماه ثبت شده است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به شمار روزهای ناسالم هوای شهر اراک در سال ۹۵ تصریح کرد: شهر اراک طی سال گذشته، ۱۰۵روز آلودگی و هوای ناسالم را پشت سر گذاشت که از مجموع این روزها، یکصد روز در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس و پنج روز نیز در شرایط ناسالم برای تمام گروه های جمعیتی قرار داشته است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار