فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد:
تابناک مرکزی: فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: اعضای دو باند کلاهبرداری که تاکنون از 96 نفر به مبلغ حدود 15 میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری کرده‌اند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان مرکزی دستگیر شدند.
کد خبر: ۵۴۶۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱ 02 January 2018

به گزارش تابناک مرکزی، سردار کیومرث عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک مرکزی اظهار کرد: در اسفندماه سال گذشته در پی عملیات دستگیری اعضای دو باند کلاهبرداری در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان، تکمیل تحقیقات از آنها با هماهنگی مرجع قضائی در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد:‌ در تحقیقات انجام‌شده مشخص شد کلاهبرداری این افراد تحت عنوان برنده شدن مخاطبان در برنامه‌های رادیویی یا قرعه‌کشی اپراتورهای تلفن همراه در سراسر کشور انجام می‌شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد:‌ اعضای این دو باند با برنامه‌ریزی‌های قبلی طعمه‌های خود را از طریق سایت‌ها و تبلیغات از جامعه پزشکان، پرستاران،‌ مهندسان، مدیران هتل‌ها، فرهنگیان، کارشناسان دادگستری، دفاتر بیمه، مدیران جایگاه‌های سوخت و ... انتخاب کرده و با شگردهایی خاص، آنها را برای دریافت جایزه به دستگاه خودپرداز هدایت کرده و با انجام اعمال متقلبانه وجوهی را از کارت آنها به حساب خودشان انتقال می‌دادند.

عزیزی افزود: در ادامه تحقیقات و رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده در عملیات‌ جداگانه سه نفر دیگر از اعضای این دو باند نیز دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در روند بازجویی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس و در تکمیل تحقیقات مشخص شد که اعضای این باند در استان‌های تهران، قم، اصفهان، مازندران، خراسان رضوی، زنجان، تبریز، خوزستان، سمنان و مرکزی تاکنون از 96 نفر به مبلغ حدود 15 میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری کرده‌اند که این تعداد از شاکیان پرونده‌ها با همکاری پلیس آگاهی در سراسر کشور شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد:‌با توجه به احتمال کلاهبرداری‌های دیگر از سوی اعضای این دو باند، تحقیقات تکمیلی از دستگیرشدگان با هماهنگی مرجع قضائی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار