شروط خانه معدن ایران برای ورود به فرآیند احیای هپکو:
تابناک مرکزی: رئیس خانه معدن ایران شروط بخش خصوصی برای ورود به فرآیند احیای هپکو را به مدیران هپکو اعلام کرد: هیچ کارگری نباید ازخط تولید هپکواخراج شود و درشرایط کنونی هیچ کدام از دارایی‌های هپکو نباید فروخته شود.
کد خبر: ۵۳۰۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴ 28 November 2017

به گزارش تابناک مرکزی از روابط عمومی خانه معدن ایران،‌ محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران به‌منظور حل مشکل شرکت هپکو به عنوان واحد تولیدی عظیم در کشور گفت: متاسفانه شرایط ایجاد شده برای هپکو و ماشین‌سازی اراک حاصل عدم شناخت کافی به نیازبازار ماشین‌آلات معدنی در کشور بوده است.

وی ادامه داد: هپکو بارها و بارها پتانسیل جذب قراردادهای جدید را داشته که متاسفانه تاکنون نتوانسته به‌نحو بهینه ازاین پتانسیل‌ها بهره‌برداری کند؛‌ اینکه همچون دهه 60، صفر تا 100 همه کالاها را در داخل بسازیم منطقی به نظر نمی‌رسد و باید به تولید اقتصادی فکر کنیم.

بهرامن گفت: در بحث تامین ماشین‌آلات معدنی، حمایت از تولید داخلی، تکلیفی است که همه بایستی بدرستی به آن اعتقاد داشته باشیم اما بدون درنظر گرفتن ابعاد منطقی و اقتصادی نهایتامحصول تولیدی دربازار رقابتی دارای قیمت‌تمام شده مناسب و قابل رقابت نیست.

رئیس خانه معدن ایران گفت: نیاز حال حاضرجهت نوسازی معادن کشور به حدود 1300 یونیت ماشین‌آلات معدنی با میانگین 500 میلیون دلار است.

بهرامن افزود: حفاظت از بازارغول بحران زده ماشین آلات معدنی کشور (هپکو) همراه با مشکلاتی است که حل آنهانیازمند برنامه کوتاه مدت، میان و بلند مدت است که خوشبختانه با حمایت‌های ریشه‌ای دولت از طریق سازمان ایمیدرو، به‌عنوان یک سازمان حمایتی تعریف شده در بخش معدن خواهیم توانست درآمدزایی را به‌عنوان اصل فعالیت اقتصادی این بنگاه قرار دهیم.

رئیس خانه معدن ایران در بیان شروط بخش خصوصی برای ورود به فرآیند احیای هپکو را به مدیران هپکو اعلام کرد: هیچ کارگری نباید ازخط تولید هپکواخراج شود و درشرایط کنونی هیچ کدام از دارایی‌های هپکو نباید فروخته شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار