استاندار مرکزی:
تابناک مرکزی: استاندار مرکزی: ایجاد دفتر کنسولی موقت عراق در اراک برای رفع تراکم ویزا و کنترل درخواست ها ضرورت دارد.
کد خبر: ۵۱۹۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹ 04 November 2017

به گزارش تابناک مرکزی، استاندار مرکزی در چهارمین جلسه ستاد اربعین که صبح امروز در محل استانداری مرکز برگزار شد با گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان تقدیر و تشکر از عملکرد ستاد اربعین استان قدم برداشتن در راستای تکریم اهل بیت را توفیق عنوان نماید و در مدت حضورم در استان اقدامات دلسوزان ستاد بوده ام و دستگاههای خدمات رسان نیز با حضور خوب خود برگ زرینی در خدمت رسانی خود به جای گذاشتند و همه تلاشهای دولت برپایه فرمایشات رهبر گرانقدر مردمی برگزار شود و امروز ما این را در استان شاهدیم و ساماندهی این حرکت های مردمی به بهترین نحو صورت پذیرفت. و باید وجه مردمی بودن آن را فراموش نکنیم و ما هم برای کمک به این موضوع حرکت نماییم.

سید علی آقازاده در ادامه با تاکید بر رفع مشکل ویزا بیان داشت: برای سال آینده باید تلاش کنیم دفتر کنسولی موقت عراق را در اراک ایجاد نماییم تا تراکم ویزا و درخواستمان را کنترل و نگرانی ها را رفع نماییم. نیز باید مجتمع های بین راهی استان نیز باید با تجهیز خود خدمات مناسبی را به زایرین ارائه دهند.

وی در ادامه افزود: ما بجز اعزام زائرین میزبان صدها هزار زائر در استان هستیم و باید خدمات رسانی مناسبی به این زائرین داشته باشیم و دستگاه های مرتبط در آماده باش کامل باشیم و فرودگاه اراک نیز فعالیت خوبی داشته باشیم.

دبیر ستاد اربعین استان نیز در ادامه با ارایه گزارشی از عملکرد این ستاد در استان تلاش های انجام شده را موثر و خوب ارزیابی نمود و در این رابطه بیان داشت: فرمانداران ما با تمام وسع و توان وارد عمل شده اند. امروز می توانیم بگوییم که نتیجه تلاش ما خصوصا در مهران موفق بوده ایم. در حوزه پشتیبانی، فرهنگی و خدماتی در این شهرستان وارد عمل شدیم که آثار آن مورد تایید زائرین عزیز بوده است.این ستاد ۸۰ تن برنج و ۵۰ تن ارد و برخی اقلام دیگر را با تعاملات خوبمان توانستیم تامین نماییم.

مجید عسگری در ادامه با اشاره به تلاش های دانشگاه علوم پزشکی اقدامات این دانشگاه را در اربعین بسیار موفق ارزیابی نمود و گفت: توانستیم با کمک سپاه روح الله اقدامات مناسبی را در این رابطه انجام دهیم. ما اولین استانی هستیم که اکیپ برقمان را در نجف و مهران مستقر کردیم.در حوزه شهرداری بالغ بر ۱۱۰ نفر با ماشین آلاتمان در این دو شهر مستقر هستند. همچنین در داخل مواکب ما نظم بسیار مناسبی برقرار است و برای راهنمایی زایرین نیز اقدامات خوبی در شهر اراک انجام بدهیم.ما بدون تعریف از خود جزو استانهای بارز هستیم و به جد دنبال ارزیابی خود هستیم.

همچنین دکتر طاهر احمدی هم به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با تقدیر و تشکر از دکتر عسگری دبیر ستاد اربعین استان در سخنانی با اشاره به اعزام گروههای پزشکی شامل پزشک و فوریت های پزشکی به مراسم اربعین عنوان نمود: امروز هم ۵۰۰ میلبون ریال دارو به مهران فرستاده خواهد شد.

اسکندری مدیرکل حج و زیارت استان مرکزی نیز در رابطه با روند صدور روادید گزارشی از عملکرد دستگاه مطبوع خود را ارائه نمود و بیان داشت : مشکلات ارزی باعث ۴ رور تاخیر در روند صدور روادید شد.اما با تلاشمان این مشکل حل شد و اکنون نزدیک به ۱۹ هزار روادید صادر شد.

سردار عزیزی فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز در سخنانی با اشاره عملکرد این نیرو در رابطه با اربعین بیان داشت تاکنون نیروی انتظامی ۱۰ اکیپ راهور و ۴۹۰ نفر نیروی انتظامی به مرز اعزام شده است و ۹ اکیپ هم در استان مسئولیت نظارت بر زائرین خارجی را داشته اند.

گفتنی است در ادامه این جلسه برخی دیگر از اعضای جلسه به بیان دیدگاههای خود و عملکرد کمیته مرتبط پرداختند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار