وزیر کار؛
تابناک مرکزی: وزیر کار گفت: با تلاش هایی که بعمل آمده معوقات کارگران هپکو آماده واریز به حساب آنها است و براساس آخرین هماهنگی های صورت گرفته، تا فردا انشالله معوقات کارگران شرکت آذرآب نیز پرداخت خواهد شد.
کد خبر: ۵۰۰۸۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵ 28 September 2017

به گزارش تابناک مرکزی؛ علی ربیعی در سفر یکروزه خود به استان مرکزی با هدف پیگری مشکلات کاگران شرکت های آذرآب و هپکو در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی گفت: ما مخالف تعدیل نیرو در دو شرکت هپکو و آذرآب هستیم و نمی گذاریم نیرویی اخراج شود.

وزیر کار با اعلام اینکه دو روز آینده تمام مشکلات دو شرکت مذکور طی هماهنگی با سازمان تامین اجتماعی، سازمان همیاری شهرداری ها، وزارت راه و شهر سازی و بانک های عامل حل و فصل می شود بیان کرد: با تلاش هایی که بعمل آمده معوقات کارگران هپکو آماده واریز به حساب آنها است و براساس آخرین هماهنگی های صورت گرفته، تا فردا انشالله معوقات کارگران شرکت آذرآب نیز پرداخت خواهد شد.

ربیعی با اشاره به اینکه اطمینان می دهم که آذرآب مشکل تولید ندارد تصریح کرد: به شدت مخالف واردات تجهیزاتی هستیم که نمونه ان در این دو شرکت تولید می شود و با هرگونه واردات بی رویه برخورد خواهد شد و این کار می تواند رونق تولید و اشتغال را در شرکت های آذر اب و هپکو در بر داشته باشد.

وی برخی از مشکلات اصلی این دو کارخانه را به تولید محصول و بازار خرید مربوط دانست و عنوان کرد: در این خصوص مذاکراتی با شهرداری ها و وزارت راه به عنوان اصلی ترین مشتری خرید محصولات هپکو مذاکراتی بعمل آمد و قرار شد تضمین هایی در خصوص خرید محصولات آنها صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به یکی از درخواست های کارگران مبنی بر تغییر وضعیت این کارخانه ها از خصوصی به دولتی گفت: این خواسته کارگران نیازمند بررسی و تصمیم گیری هایی در سطوح دیگر و طی مراحل قانونی است که بعضا از لحاظ حقوقی بسیار پیچیده است. با این همه بنده به کارگران هر دو کارخانه اطمینان دادم که دولت نظارت ویژه ای بر مدیریت این دو کارخانه خواهد داشت و پیگیر مطالبات کارگران خواهد بود.

ربیعی با اشاره به اینکه 70 درصد مشکلات شرکت آذر آب اراک ناشی از سوء مدیریت بوده است و فکر می کنیم آذرآب طی 5 الی 6 سال مشکل تولید ندارد عنوان کرد: برای آذرآب مشکل وام داشتیم که 20 میلیارد تومان وام از بانک ملی دریافت می شود و با تصمیمی هیات مدیره برای مدیریت آذرآب سرپرست تعیین می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه حفظ حقوق کارگران و تقویت مدیریت هر دو کارخانه هپکو از دیگر مسایلی است که در خصوص آنها تصمیم گیری شده است گفت: به همین منظور با مذاکراتی که بانک مرکزی صورت گرفت مقرر شد تسهیلاتی در خصوص بازپرداخت اقساط این کارخانه ها ایجاد شود و سازمان امور مالیاتی نیز برخی از محدودیت های اعمال شده برای این کارخانه ها از جمله مسدود شدن حساب هایشان را بردارد.

ربیعی با بیان اینکه کارگران از اینکه مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند به شدت دلخور بودند خاطر نشان ساخت: بنده در همه گلایه های کارگران را به جان می خرم و از همه آنها بابت این موضوع معذرت خواهی کرده و بر حفظ ارامش و نظم و حرمت افراد خصوصا کارگان در سراسر کشور تاکید دارم. این موضوع سبب شد تا تصمیماتی نیز در این خصوص اتخاذ کنیم و امیدوارم با تصمیمات جدیدی که اتخاذ شده بعد از این دیگر شاهد دخالت های امنیتی از این نوع در محیط های کارگری و ضرب و شتم نباشیم و موضوعات را از طریق و مسیر صحیح آن حل و فصل کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: مقرر شد تا سه شنبه هفته آینده در تهران جلسه پیگیری در خصوص تصمیم های اتخاذ شده برگزار کنیم و روند انجام امور را بررسی کنیم و بعد از آن سفر دیگری به منطقه داشته باشیم .

انتهای پیام/

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: