تابناک مرکزی: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خبر از ابلاغ سند درمان کشور تا آخر شهریورماه سال جاری داد
کد خبر: ۴۸۱۹۷۸
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳ 22 August 2017

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از قدس آنلاین، سید حسن قاضی زاده هاشمی شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح فاز نخست پروژه شهرک سلامت اصفهان اظهارکرد: در دولت یازدهم زحمات زیادی کشیده شده و تعداد قابل توجهی خانه بهداشت مرکز جامع سلامت و بیمارستان ساخته شده است اما هنوز با ایده آل فاصله داریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خاطرنشان کرد: آمادگی همکاری و مشارکت با بخش خصوصی در حوزه سلامت را داریم.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه ایران مقام اول پزشکی در منطقه را دارد، گفت: صنعت گردشگری سلامت در دنیا با رقمی ۱۵۰ میلیارد دلار یکی از صنایع مهم است و کشورهای همسایه همچون ترکیه برنامه ریزی خوبی در این زمینه کرده اند این در حالی است از نظر علم پزشکی ایران مقام اول را در منطقه دارد.

وی تصریح کرد: تا آخر شهریور ماه سند درمان کشور ابلاغ می شود که در این سند دقیقا مشخص شده که در هر نقطه از ایران چه تعداد تخت برای بخش خصوصی و دولتی مورد نیاز است و تضمین خرید تجهیزات از سرمایه‌گذاران انجام شده و برای تجهیزات پزشکی نیز موانع صدور مجوزهای به مقدار زیادی تسریع و حذف شده و امیدواریم که با اعلام سند درمان شاهد حضور جدی بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری حوزه سلامت باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به نیاز ۷۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور، گفت: تامین این نیاز نه تنها در توان دولت نیست بلکه اعتقاد داریم وظیفه دولت هم نیست چرا که وظیقه دولت قانون گذاری است، از این رو مشارکت بخش خصوصی احتیاج است.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: امیدواریم در دولت دوازدهم بتوانیم بخشی از تصدی گری خود را در حوزه سلامت کم کنیم و از کار اداره بیمارستان خارج شویم و بتوانیم در بخش های تصویب قوانین بهتر عمل کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: