تابناک مرکزی: رییس سازمان ثبت احوال از تهیه پیش نویس حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه خبر داد و گفت: در حال حاضر فقط واژه طلاق از شناسنامه خانم هایی که عقد کرده اند اما دوشیزه هستند حذف می شود
کد خبر: ۴۷۴۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳ 07 August 2017

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از ایرنا؛ حمید درخشان نیا اظهار کرد: یک بار مساله حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه در مجلس شورای اسلامی مطرح و رد شد اما هم اکنون ما پیش نویس آن را تهیه کرده ایم.

وی گفت: این سازمان در زمینه توسعه الکترونیکی از سازمان های پیشرو است و پایگاه اطلاعات جمعیتی نیز دایم به روز رسانی می شود و به صورت بر خط فعال است.

درخشان نیا گفت: تولید و انتشار آمار و اطلاعات جمعیتی وظیفه سازمان ثبت احوال است و این اطلاعات را در اختیار مسوولان تصمیم گیر برای رسیدن به اهدافشان قرار می دهد.

وی خاطر نشان کرد: این سازمان کاملا مکانیزه شده و از شکل سنتی خارج شده است و بدون اطلاعات این سازمان برخی از سزمان های دیگر نمی توانند به واظایف خود بپردازند مانند بانک ها و محاکم.

رییس سازمان ثبت احوال بابیان اینکه کلید ورود به دولت الکترونیک کارت هوشمند ملی است از مردم خواست به مرور برای دریافت این کارت اقدام کنند تا این پروژه تا پایان سال 97 به اتمام برسد.

وی درخصوص بررسی آسیب های اجتماعی با استفاده از آمار های جمعیتی نیز گفت: با وزارت کشور درتماس هستیم و در جلسات بررسی آسیب های اجتماعی نمایندهای از سازمان ثبت احوال حضور دارد و در استان ها نیز این جلسات با دبیری ادارات ثبت احوال برگزار می شود.

وی درخصوص حذف واژه طلاق برای خانم های مطلقه در شناسنامه نیز گفت: این موضوع نیاز به قانون دارد یکبار به مجلس فرستادیم که ردشد اما پیش نویس آن را تهیه کرده ایم.

درخشان نیا ادامه داد : درحال حاضر واژه طلاق ازشناسنامه خانم هایی که عقد کرده اند اما دوشیزه هستند حذف می شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: