تابناک مرکزی: مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران گفت: امسال برای دهمین سال متوالی شرایط بارندگی کشور شرایط مناسبی نمی باشد.
کد خبر: ۴۵۰۲۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۷ 29 June 2017

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از ایرنا، محمد حاج رسولی ها روز پنج شنبه در جریان بازدید از عملیات اجرایی سد احمد بیگلوی مشگین شهر با بیان اینکه یکسان نبودن بارندگی در استان های مختلف ایران از مشکلات اصلی تامین منابع آبی در کشور است افزود: هم اکنون وضعیت استان های مرکزی از دیگر مناطق کشور بحرانی تر می باشد.

وی ادامه داد:  در سال آبی جاری  223میلی متر بارندگی در کشور روی داده که نسبت به متوسط سال گذشته و متوسط دراز مدت پائین ترمی باشد.

وی بیان کرد: با وجود وقوع سیلاب های متعدد درمناطق مختلف هم اکنون ورودی تمامی سدهای کشور عدد قابل توجهی نمی باشد .

وی تشریح کرد: اولویت بهره برداری از منابع آبی وسده های موجود با مصرف آب شرب است وشهروندان با صرفه جویی در مصرف آب باید یاریگر مسئولان باشند.

وی به کشاورزان وباغداران نیز توصیه کرد با رعایت الگوی کشت واستفاده از روش های نوین آبیاری در کاهش مصرف آب تاثیرگذار باشند.

بحران آب از چندین سال پیش در استان های مختلف کشور خودنمایی می کند و در استان اردبیل نیز وضعیت به سمت نامطلوب حرکت می کند. از اوایل دهه پنجاه دشت اردبیل جزو دشت های ممنوعه اعلام شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار