معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: از ۱۶ دانش آموز برتر استان در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره کشوری خوارزمی که روز پنج شنبه هفدهم شهریور ماه در محل تالار نگین سپاهان شهر اصفهان برگزار شد، قدردانی شد.
کد خبر: ۱۰۶۷۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸ 14 September 2022

 

به گزارش تابناک مرکزی، جعفر عاشقی با اعلام این خبر معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی ضمن تجلیل از دانش آموزان راه یافته به مرحله کشوری این جشنواره و آرزوی موفقیت برای آینده سازان ایران اسلامی افزود: این نوجوانان به باور توانمندی رسیده ورمز موفقیت آن‌ها با جمله «ما می توانیم » تحقق یافته است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی با بیان این که همدلی در فضای تیمی و گروهی در موفقیت این دانش آموزان بی تاثیر نبوده است گفت: آموزش و پرورش ضمن ایجاد بستر‌های لازم برای رشد، از دانش آموزان مستعد و شرکت کننده در جشنواره نوجوان خوارزمی حمایت می‌کند.
وی اهداف جشنواره را ارتقای دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان، فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی و زمینه ساز اجرای مطلوب برنامه‌های درسی عنوان کرد.
ایشان با تاکید بر پژوهش محور بودن برنامه‌های آموزشی گفت: پژوهشگری به دانش آموزان روحیه کنجکاوی و پرسشگری می‌بخشد و سبب رشد و تعالی سطح علمی دانش آموزان می‌شود.
عاشقی افزود: مرحله کشوری هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در ۹محور شامل پژوهش، ریاضی، ادبیات، زبان خارجی، دست سازه‌ها، برنامه نویسی، آزمایشگاه، مناظره و بازارچه کارآفرینی با معرفی ۱۶ دانش آموز برتر استان مرکزی به کار خود پایان داد.
وی با اشاره به حائزین رتبه این جشنواره گفت: در بخش زبان خارجی «ظریفه ترابی و ستایش یاوری» از ساوه رتبه ،در بخش ریاضی نیز «دینا جودکی» از ناحیه یک اراک ،در بخش پژوهش هم «هلنا منصفی و فاطمه فولادی» از شهرستان تفرش رتبه برتر این جشنواره را از آن خود کردند.
وی با بیان اینکه در بخش آزمایشگاه «نگار سادات مرآتی و آریانا رضایی» از ناحیه یک اراک رتبه برتر شدند گفت: همچنین در بخش مناظره «علی شعبانی و امیر حسین زندی» از ناحیه یک اراک رتبه برتر را کسب کردند.
وی یادآورشد: در بخش دست سازه‌ها «محمد مهدی جعغری» از ناحیه دو اراک رتبه اول، را از آن خود کرد؛ و در بخش ادبیات «دنیزغدیری» از ناحیه یک اراک و «مهدی سعیدی» از ناحیه دو اراک، در بخش بازارچه کارآفرینی «زهرا محمد زاده گرجانسویی و مبینا رزمی» از ساوه رتبه برتر این رقابت‌ها را کسب کردند.
وی اضافه کرد: همچنین «مهراد و مهدی اسدی» از ناحیه دو اراک با کسب رتبه برتر در بخش برنامه نویسی از حائزین رتبه هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در استان مرکزی بودند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار