رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت:با توجه به واکسیناسیون همگانی و لزوم ارائه کارت واکسن کرونا برای دریافت خدمات روزانه، هم وطنان باید مراقب کلاهبرداران باشند.
کد خبر: ۱۰۰۲۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲ 17 October 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی ، سرهنگ "احسان آنقی" افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا طی دو سال اخیر در جهان و انجام واکسیناسیون در راستای پیشگیری از این بیماری منحوس طی هفته های اخیر برخی از افراد سود جو و فرصت طلب اقدام به کلاهبرداری در این زمینه می کنند.
وی یادآورشد :با توجه به این موضوع که برخی از کشور های خارجی ، به خصوص کشورهای عربی تنها به افرادی که با واکسن های مشخصی واکسینه شده اند مجوز حضور و تردد در آن کشور را صادر می کنند، سودجویان در کمین نشسته از این فرصت استفاده کرده و از راه دلالی و جعل کارت واکسن مبالغ هنگفتی را به جیب بزنند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان افزود: مجرمان سایبری برای فروش کارت واکسن جعلی از برنامه‌هایی چون اینستاگرام و تلگرام استفاده می‌کنند و با اعلام این موضوع که توانایی ارائه کارت واکسن معتبر را دارند، اقدام به ترغیب افراد به واریز وجه می کنند.
سرهنگ آنقی ادامه داد:به هیچ وجه به افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی اعتماد نکنید و در نظر داشته باشید به راحتی می توان فردی که واکسن زده و نزده را با ورود کدملی در سامانه وزارت بهداشت راستی آزمایی کرد و فقط نام افرادی که واکسن زده باشند در این سامانه قید شده است.
اين مقام انتظامي اظهار داشت:تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است که ازطریق سامانه salamat.gov.ir صادر شده است و به هیچ وجه نباید به لینک هایی که در پیامک برای شما ارسال می شود مراجعه شود.
سرهنگ آنقی در خصوص تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال گفت: کاربران کافی است بارکد دوبعدیQR-Code مندرج روی کارت واکسن دیجیتال خود را توسط یک گوشی تلفن همراه هوشمند اسکن کنند تا از اصلی یا جعلی بودن آن مطلع شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار